28 lutego 2017

Największe zabytki architektoniczne Konina

Konin to bardzo ciekawe pod względem architektonicznym miasto. Trzeba przyznać, że to dość spore miasto, położone w województwie wielkopolskim cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony turystów. Warto zwrócić na nie uwagę nie tylko ze względu na znajdujące się tutaj zabytki. Turystów do wypoczynku w Koninie zachęca również bardzo dobrze przygotowana baza noclegowa {meteor-turystyka.pl}. Jak w każdym większym mieście znajdziemy tutaj naprawdę ciekawe noclegi. Konin to miasto, w którym znajduje się wiele hoteli, a także na przykład pensjonatów. Warto wybrać się więc do tego pięknego miasta na przykład na weekend. Co warto zobaczyć w Koninie? Jakie zabytki architektoniczne warto obejrzeć przebywając w tych stronach?

Na pewno jednym z ciekawszych miejsc, które jest obfite w różnego rodzaju atrakcje architektoniczne, jest znajdujące się w Koninie Stare Miasto. Jest to miejsce, w którym możemy na przykład zobaczyć pochodzący z klasycyzmu zabytkowy ratusz. Godny uwagi jest także koniński rynek – znajdziemy tutaj wiele zabytkowych kamieniczek, pochodzących z różnych epok. Warto zwrócić uwagę w szczególności na kamienicę Jana Zemełki czy kamienicę Grodzką. Zespół kamienic staromiejskich cieszy się sporą popularnością wśród turystów i słusznie, gdyż ma spore walory architektoniczne. Warto zauważyć także, że w tych okolicach znajduje się eklektyczny pałacyk z 1880 roku. Jest to także bardzo ciekawy obiekt, z którym wiąże się długa historia. W okolicach Starego Miasta znajdziemy również budynek dawnego więzienia czy Dworek Zofii Urbanowskiej, znanej pisarki. Warto zwrócić uwagę również na sakralne zabytki tego miasta, jak na przykład gotycki kościół pod wezwaniem św. Bartłomieja czy zespół klasztorny oo. Reformatów. Znajduje się tutaj także zabytkowa synagoga. Zabytki architektoniczne możemy znaleźć jednak nie tylko na Starym Mieście w Koninie. Warto wybrać się również do Gosławic, innej znanej dzielnicy Konina, w której znajduje się pochodzący z XV wieku zamek. Warto zwrócić uwagę także na inne zabytki, które rozsiane są praktycznie po całym mieście.

Konin to zatem miasto, w którym różne epoki w ciekawy sposób łączą się, dając zupełnie niezwykły efekt. Warto więc zwrócić uwagę na znajdującą się w tym mieście architekturę. Wybór tego miejsca na wycieczkę czy urlop to świetna decyzja, jeśli uwielbiamy podziwiać zabytki architektoniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>