1 stycznia 2017

Krasnobród zachwyca urokiem

Krasnobród to całkiem popularna miejscowość wypoczynkowa, położona w województwie lubelskim na Roztoczu Środkowym. Turyści odwiedzają to miejsce ze względu na niezwykle malownicze walory przyrodnicze, w których można odpocząć w ciszy i spokoju, z dala od miejskiego zgiełku i uciążliwego hałasu. To niewielkie miasteczko liczy niewiele ponad trzy tysiące mieszkańców. Jednak przez cały rok miejscowość i jej najbliższą okolicę odwiedza setki tysięcy turystów oraz pielgrzymów.

Najbliższe otoczenie, a więc liczne lasy, stawy, a także Roztoczański Park Narodowy stwarzają doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Znajdziemy tutaj mnóstwo różnorodnych szlaków turystycznych oraz dydaktyczno-poznawczych, które zabiorą wycieczkowiczów w najpiękniejsze miejsca Roztocza. Krasnobród często bywa także nazywany swego rodzaju uzdrowiskiem. Zawdzięcza to przede wszystkim licznym legendom i podaniom, które mówią o magii i uzdrowiskowych właściwościach wód, które znajdują się pod miejscowymi kaplicami. Pielgrzymi licznie odwiedzają drewniane świątynie, aby przejść je dookoła, co ma zagwarantować uzdrowienie oraz szczęśliwe życie doczesne. Wiele osób zanurza swoje chore nogi w wodach, które przepływają pod kaplicami.

W Krasnobrodzie można także spędzić czas aktywnie i rekreacyjnie. Jak już wcześniej wspominaliśmy doskonałym sposobem na aktywność fizyczną są wycieczki rowerowe. Na miejscu można wypożyczyć rowery, a więc nie trzeba się martwić o transport swojego. Ponadto dużą popularnością cieszą się spływy kajakowe Wieprzem oraz wzdłuż wstęgi Tanwi. W Krasnobrodzie w okresie letnim funkcjonuje także strzeżone kąpielisko nad miejscowym zalewem. W ostatnim czasie infrastruktura wokół zalewu znacznie się rozbudowała, czyniąc to miejsce prawdziwym kurortem nadjeziornym. Warto też dodać, że nad zalewem znajduje się piaszczysta i całkiem duża plaża, na której można do woli się wylegiwać, opalać i kąpać.

Baza noclegowa w Krasnobrodzie () jest dobrze rozbudowana i urozmaicona. Największą popularnością cieszą się gospodarstwa agroturystyczne. To doskonała forma nocowania, za którą nie wydamy za dużo pieniędzy. Znajdziemy w nich przytulne wnętrza oraz miłą, rodzinną atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>