9 marca 2017

Kraków – musicie tu przyjechać

Jednym z najstarszych miast w całej Polsce jest Kraków – miasto południowej Polski (ostatnio pokazywaliśmy Wam okoliczną Wieliczkę), położone w województwie małopolskim. Mówiąc o Krakowie, najczęściej kojarzymy przede wszystkim smoka wawelskiego, ziejącego złowrogim ogniem i strzegącego wejścia na Wawel. Ogromną atrakcją jest też sam Wawel z Zamkiem Królewskim, którego wnętrze zachwyci każdego, najbardziej wytrawnego turystę. Warto zobaczyć niezwykłe dzieła sztuki, zdobiące ściany zamku. Wielu turystów chętnie udaje się również na Kopiec Kreta, a miłośnicy spacerów chętnie odwiedzają rynek. Obiektem, który najczęściej zwiedzany jest na rynku są oczywiście Sukiennice oraz niezwykły kościół Mariacki.

Te wszystkie atrakcje doskonale są nam znane. Mało kto jednak wie, że Kraków to nie tylko te najbardziej znane zabytki i atrakcje wielkiego miasta, lecz także tereny pełne zieleni i ciszy. Aż 1% powierzchni miasta zajmują tereny zielone, a dokładniej 43 parki, wytyczone na obszarze miasta. Kraków pomimo dużego poziomu urbanizacji, obfituje w zieleń, której próżno szukać w innych wielkich miastach. Fakt ten zdecydowanie przemawia na korzyść Krakowa.

Oprócz tego, że Kraków posiada wiele turystycznych atrakcji, jest też miastem niezwykle rozwiniętym pod względem życia kulturalnego. Znajduje się tutaj aż kilkanaście teatrów, z których największą sławą cieszy się Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, który jest jednym z najstarszych teatrów w Polsce. Co więcej, w Krakowie znajduje się również Opera Krakowska, gdzie organizowane są różnego rodzaju koncerty i spektakle, przyciągające tłumy zarówno pasjonatów sztuki, jak i wszystkich turystów. Każdy powinien choć raz w życiu uczestniczyć w wydarzeniu kulturalnym organizowanym przez Operę Krakowską.

Kraków jest miastem niezwykle popularnym wśród ludzi młodych, szczególnie przez studentów, którzy przyjeżdżają tutaj, by zdobywać swoje wyższe wykształcenie na Uniwersytecie Jagiellońskim, jednym z najstarszych uniwersytetów w Polsce. Tutaj znajdują oni również swoje noclegi. Kraków jest miastem, którego baza noclegowa jest naprawdę imponująca i obejmuje niezliczoną ilość hoteli, pensjonatów i innych kwater. Kraków jako miejsce wypoczynku z pewnością nikogo nie zawiedzie []. Rezerwacji noclegu można dokonać przez internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: „noclegi Kraków”, a otrzymamy wiele wyników.  Na pewno każdy znajdzie odpowiednie dla siebie miejsce do spania.

6 thoughts on “Kraków – musicie tu przyjechać”

 1. Judith

  Uwielbiam Kraków i jego magiczną atmosferę, to miasto naprawdę ma coś w sobie!

 2. Alina33

  Kraków to moje ukochane miasto. Uwielbiam Rynek, uliczki Kazimierza, krakowskie kopce i nocleg z widokiem na Wisłę – świetna sprawa

 3. mara

  Kraków jest piękny, ale jest tu zawsze strasznie wielu turystów, czasami nie ma nawet jak przejść bo wszędzie wycieczki

 4. wally111

  Mnie za specjalnie to miasto nie pociąga, sam nie wiem dlaczego. Nie czuję w ogóle tego klimatu.

 5. Roman_Gaca

  Kraków wspominam z wielkim sentymentem – studiowałem tu. Atrakcji w tym mieście jest tyle, że tygodniowy pobyt to za mało!

 6. Marcinnn

  Kraków ma coś w sobie, naprawdę. I w jednym z wielu hosteli można znaleźć fajny nocleg 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>