26 stycznia 2017

Ciekawe imprezy w Katowicach

Katowice są niezwykłym miastem. Pomimo swojej niedługiej historii, mogą poszczycić się wieloma ciekawymi zabytkami, cyklicznie organizowanymi wydarzeniami kulturalnymi, atrakcjami turystycznymi oraz bazą noclegową. Noclegi w Katowicach to szeroki wybór ofert. Mnogość atrakcji przemawia za tym, aby odwiedzić to miasto, dlatego też co roku przyjeżdża tutaj tysiące turystów, którzy pragną zasmakować Katowic.

Wcześniej wspomniane cykliczne wydarzenia kulturalne przyciągają nie tylko turystów, ale również mieszkańców Katowic oraz innych okolicznych miast. Ciekawą inicjatywą jest wydarzenie o nazwie Ars Independent Festival, które organizowane jest na terenie Katowic od 2011 roku. Impreza ta to festiwal filmu oraz gier, wideoklipów i animacji. Co roku przyjeżdża na niego wiele osób z odległych krańców świata. Wydarzeniem kulturalnym, które gromadzi tłumy słuchaczy jest OFF Festival, który ma charakter muzyczny. Podczas koncertów zaprezentować się mogą grupy artystów z całej Polski, którzy wykonują muzykę alternatywną. Po raz pierwszy festiwal ten miał miejsce w 2010 roku. Organizatorem tej imprezy, jest bardzo mocno związany z tym regionem Artur Rojek, który był wokalistą jednego ze znanych polskich zespołów. Ponad dziewięćdziesiąt procent dochodu, który został zebrany podczas sprzedaży biletów oraz kwest, a także od licznych sponsorów, zostaje przekazane na cele charytatywne, takie jak kosztowne leczenia małych pacjentów czy pomoc biednym, wielodzietnym rodzinom.

Co roku na Festiwalu Filmów Kultowych, który odbywa się od 1998 roku, gromadzi się wielu fanów kinematografii. Prezentowane są tutaj filmy zarówno krótkometrażowe jak i długometrażowe. Podczas tego wydarzenia kulturalnego można obejrzeć również znane polskie filmy, które przeszły do historii. Filmy wyświetlane są na katowickim rynku pod gołym niebem. Festiwal ten podobnie jak OFF Festival, zgromadzone z zakupu biletów pieniądze przeznacza na cele charytatywne, dlatego też spotyka się on z dużą aprobatą mieszkańców Katowic oraz pobliskich miejscowości. Katowice co roku stają się również stolicą polskiej muzyki bluesowej, a to wszystko za sprawą Rawa Blues Festiwal, który organizowany jest od 1981roku. Jest to najbardziej popularny festiwal tego typu w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>